Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

W mrokach średniowiecza

Majka|Thursday, July 11, 2013

-->
Rozne
 W ostatnich dniach kilkakrotnie prosiłam, aby mnie uszczypnąć, nie byłam pewna, czy to wszystko co dzieje się dookoła to twarda rzeczywistość, a nie jakaś rzeczywistość Matrixa. Najpierw diecezja warszawsko-praska zaprosiła jakiegoś afrykańskiego szamana. Blisko 60 tysięcy ogłupiałych ludzi poleciało na Stadion Narodowy. 

 No dobrze, rozumiem, ludzie wierzą w cuda, ich sprawa. Kiedy jednak poseł Godson w telewizji zaczął gadać, że widział wskrzeszenie umarłego, zaś w ów szaman to w ogóle dziesiątkami wskrzesza to już zwątpiłam. Poseł mający stanowić prawo gada takie brednie. I nikt, żaden biskup, kardynał nic nie mówi. Poczułam sie jakby żywcem przeniesiona do średniowiecza. Wsiadłam w budkę telefoniczną “doktora Who” i wysiadłam w X wieku. Jak inaczej traktować to wszystko dookoła. Poseł bredzi jak potłuczony o wskrzeszeniach, a dziennikarka jakby nigdy nic, nie zapyta, czy posła koń kopnął w głową, a może zachorował?

  Oczywiście rozum na ciężką próbę każdego dnia wystawiają zwolennicy religi smoleńskiej. Poseł Macierewicz złożył doniesiene o mozliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratorów badających katastrofę. Wdowa po generale Błasiku wyznała, że jej ukochany mąż mówił o groźbie zamachu na kilka dni przed lotem do Smoleńska. Oczywiście generał Błasik, jest głównym odpowiedzialnym za burdel w siłach powietrznych, co dramatycznie przyczyniło się do smoleńskiej katastrofy.

  Oczywiście nikt nic nie powie, wdowa może bezkarnie pieprzyć ile tylko wlezie. Ja mam tego dość. Nie uważam, że wdowy smoleńskie stanowią jakąś specjaną grupę społeczną, ze specjalnym przywilejem pieprzenia bez sensu i opowiadania bredni na dobranoc.

  Tak więc gdzie się nie dotknąć, mamy do czynienia z manifestacją głupoty. Choć nauka robi postępy, łazik “Curiosity” spaceruje sobie po Marsie, jacyś cudownie poprzebierani faceci, mówią, że to wszystko bzdura. Dzieci z in vitro mają jakieś bruzdy, a prezerwatywy to wymysł szatana. Czy to naprawdę jest wiek XXI, czy mi się tylko wydaje. Czy to możliwe, aby, religijna paranoja były tak powszechna?

  No pewnie. Gdzie się nie dotknąć to szamani. Kup sobie Nef-rę, a wyleczysz raka. Żyjemy w czasie postępującej głupoty. I tych od Nef-ry nie zamkną ani w kryminale, ani w wariatkowie w najlepszym razie. Nastał czas szamanów.

  Majka   Foto: joyreactor.com       

Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep