Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

Polonijny kabaret w sprawie ustawy imigracyjnej

Andrzej Jarmakowski|Sunday, July 21, 2013

-->
Rozne
 Doprawdy jestem wzruszony troską niektórych polonijnych działaczy i publicystów o losy Partii Republikańskiej. Nie jedną łzę uroniłem widząc jak skrajnie lewicowy komentator “Dziennika Związkowego” Andrzej Heyduk martwi się o przyszłość republikanów. Jakże wzruszająca jest jego troska. Twierdzi, że jeżeli republikanie w Izbie nie poprą ustawy imigracyjnej to dokonają politycznego samobójstwa. Republikanie - straszy Heyduk są przeciwko wszystkim, są przeciwko nauce, cioci Heli i wujkowi Kazikowi. Jeśli nie poprą ustawy, to ludzie odwrócą się od nich, nawet stryjek Felek. Przyszłość koszmarna. Rozumiem więc troskę Heyduka.

 Heyduk nie popiera jakiś konkretnych zapisów, domaga się, aby partia wyłączyła szrare komórki i głosowała natychmiast za tym, co jej dają, najlepiej nie czytając tekstu, gdyż uchwalanie ustaw, których nikt nie czyta przed głosowaniem to nowa moda na Kapitolu, gorąco popierana przez Biały Dom.

  Heyduk zawsze gorąco wspierał Demokratów oraz ich kulturę politycznej korupcji w Chicago. To dzięki tej kulturze w Chicago na nic nie ma pieniędzy, nawet żarówki w parku nad boiskiem, czy kortami tenisowymi nie można wymienić, bo prosta czynność sprowadzona została do zagadnienia politycznego. Wiadomo, musi przyjechać związek zawodowy, aby wystawić odpowiedni rachunek za żarówkę.

  W sprawie ustawy imigracyjnej chciałbym wiedzieć ile ustawa będzie kosztować. Za słuszny uważam postulat o konieczności zabezpieczenia południowej granicy USA. Generalnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że najpierw bezpieczna granica, potem ustawa imigracyjna. Jeśli zaś uchwalenie ustawy jest tak pilne, to proszę o opracowanie precyzyjnego kalendarza w sprawie działań mających zapwnić bezpieczeństwo granicy.

  Po ilu latach nielegalni imigranci będą mieli szansę na obywatelstwo, po 13, a może po 15 lub 20. jak wysoka powinna być kara finansowa?10 tysięcy dolarów. 1200 dolarów? Heyduk żadnego zdania w sprawie ustawy nie ma. Chce tylko, aby ją szybko uchwalono. Najważniejsze, aby republikanie nie robili problemów i uchwalili wewnętrznie sprzeczny, a momentami kabaretowy wręcz tekst przygotowany przez tzw. “gang ośmiu”.

  Polonia też trochę się ośmiesza. Czy rozmaici liderzy polonijnych kanap myślą, że politycy nie zdają sobie sprawy, że ludzie ci nie potrafią w w wyborach załatwić żadnych głosów?! Politycy wiedzą, że Polonia generalnie nie głosuje. Większość polonijnych głosujących odcina się od polonijnych organizacji, gdyż to wyborcy zintegrowani już z Ameryką. Nie będą oni popierać czegoś, gdyż jakiś polonijny kanapowy lider tak chce. Poprą, jeżeli zgodzą się z danymi postulatami. To prężenie muskułów przez polonijne kanapy momentami przybiera groteskowy wymiar.

  Republikańscy ustawodawcy z Izby mający wątpliwości w sprawie ustawy niemal w komplecie pochodzą z konserwatywnych okręgów. Wiedzą, że bezmyślne poparcie tekstu, którego trudno będzie obronić, oznaczać będzie ich porażkę w wyborach.

  Zamiast śmiesznej argumentacji o politycznym samobójstwie doprawdy lepiej byłoby poszukać takich zapisów, które będą do zaakceptowania przez Izbę. Straszenie polityczną śmiercią może tylko przyspieszyć śmierć nie republikanów, a ustawy. Zapewniam, że opowiadanie o politycznym samobóstwie i śmierci Partii Republikańskiej jest zdecydowanie przedwczesne. Heyduk jeszcze nie raz będzie mógł wyładować swoją frustrację. Może nawet dni jego szczęśliwego żywota mu zabraknie.

  Andrzej Jarmakowski   Foto: ww.freakingnews.com  

Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep