Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

PILNE: USA samotnie ruszą przeciw Syrii?

Thursday, August 29, 2013

-->
Rozne
  Brytyjska Izba Gmin opowiedziała się przeciwko uczestnictwu Zjednoczonego Królestwa w interwencji militarnej polegającej na ukaraniu reżimu prezydenta Assada za użycie broni chemicznej. Brytyjski minister obrony powidział, iż jego kraj uszanuje wolę większości i nie będzie brał udziału w operacji militarnej.

  Amerykanie więc – o ile prezydent wyda stosowne rozkazy – bedą osamotnieni w akcji przeciwko Syrii. Wiadomo także, że reżim Assada zaczął w pobliże obiektów wojskowych przemieszczać więźniów oraz jeńców tworząc z nich żywe tarcze.


  USA natomiast w rejon wybrzeża syryjskiego wysłały piąty okręt zdolny wystrzeliwać pociski manewrujące.


  W USA Kongres rozjechał się na dwa tygodnie do domów. Jednak w czwartek obyły sie zamknięte posiedzenia Komisji Wywiadu i Spraw Zagranicznych. Senatorowie zapoznali sie w dowodami wskazującymi się na udział rezimu Assada w używaniu broni chemicznej. Senatorowie zarówno republikanie jak i demokraci opowiadli się za przprowadzeniem ograniczonej, chirurgicznej operacji militarnej. Eksperci ze swojej strony wskazuą, że taka ograniczona akcja nie zmieni sytuacji militarnej w Syrii. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy.


  AJ


  Foto: euronews.com
 

Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep