Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

Kto jest największym wrogiem polskiego narodu?

Dariusz Wisniewski|Monday, March 11, 2013

-->
Rozne
Kto zawsze straszył Polaków, że ich zniszczy? Kto przez tyle lat skutecznie utrzymywał w gotowości bojowej legiony polskich patriotów? Wrogów zawsze było sporo.

    Od niemal zawsze Żyd, zwłaszcza przebrany za Polaka, mający polskie nazwisko, ale wykonujący tajne polecenia. W latach 80-tych tropiono wszędzie żydokomunistów — Żydów upolitycznionych — którzy jakimś cudem przetrwali czystki w latach 60-tych. W polonijnym Chicago, w "Ptasim Radiu", odtrąbiano nagonki na zakamuflowanych Żydów. Za Georga W. Busha pani krzyczała w mikrofon, że nasz rząd, ale i amerykański, są zainfekowane obcym (czyt. żydowskim) elementem. Ale ona — ofiarnie poświęcając swój czas antenowy — chce ostrzec świat przed niebezpieczeństwem. Ponieważ kocha Polskę i w ogóle ludzi. Z Chicago wyruszyła do Polski nawet delegacja pod przewodnictwem p. Waksmańskiego - gorącego patrioty, aby wręczyć Kardynałowi Polski listę biskupów — ukrytych Żydów. Waksmańskiego nikt do tego nie zmuszał. On sam to zrobił - z potrzeby serca. Lokalny "Kurier" opublikował wtedy jego zdjęcie na pierwszej stronie. Misjonarz-patriota przebrany w góralski strój i przepasany biało-czerwoną wstęgą stał na płycie lotniska, a blask jego rumianej twarzy i rozpalone oczy rzucały światło na stojący w pobliżu LOT-owski samolot.

    Ale nie tylko Żyd prześladował Polskę. Polskich patriotów zawsze gnębili wolnomyśliciele, głównie z tego powodu, że spotykali się potajemnie i tylko w bardzo wąskich gronach. To budziło podejrzenia i domysły. Część z nich była obwiniana o spiskowanie przeciwko Kościołowi katolickiemu. Oddzielną, liczną grupę nienawistnych dla nas osobników, stanowili agenci komunistycznych służb i tajni współpracownicy obcych wywiadów. Potem pojawili się liberałowie i euroentuzjaści, którzy za łapówki oddawali Polskę i ojcowiznę. I nagle, zaledwie kilka lata temu, tradycyjny wróg naszego narodu przeszedł transformację. Oczywiście, wszystkie te kreatury nadal jeszcze straszą prawdziwych Polaków, ale już znacznie mniej, niż niegdyś — raczej jako koszmar dawnych czasów, a nie rzeczywista groźba. Żyd jeszcze gdzieś się pojawia, ale brakuje mu dawnego tupetu i przebiegłości. Agenci i współpracownicy obcych wywiadów wymarli, albo odeszli na bezrobocie. Ci, którzy utrzymują się jeszcze przy życiu, nia mają siły na działalność wywiadowczą i chcą doczekać naturalnej śmierci. Ale miejsce opuszczone przez tradycyjnego wroga Polski i Polaków zostało zajęte przez nową postać. Kto jest dzisiaj największym wrogiem Polaka?
   
     Drugi Polak, który jest anty-Polakiem, albo nie-Polakiem. I niekoniecznie jest to polityk czy figura publiczna. To raczej zwykły, szary człowiek, który mieszka z rodziną naprzeciwko nas, który ma dzieci w szkolnym wieku, psa i samochód. Jeździ do pracy i mówi po polsku, tak jak my, bo taka zwykłość to najpewniejszy kamuflaż. Anty-Polak jest gorszy od Żyda, antychrysta, komunisty i tajnego agenta. Przez ostatnie 3 lata anty-Polakiem okazał się nasz sąsiad, nieraz przyjaciel, z którym spędziliśmy kawał życia, czasami brat, albo siostra. Linia, oddzielająca prawdziwych Polaków od anty-Polaków biegnie przez domy rodzinne i małżeństwa. Jak wielu ich jest? Ogromna ilość - właściwie wszyscy, którzy powstrzymują innych w dotarciu do prawdy. Gdyż prawda jest jedna, a wrogowie robią wszystko, abyśmy do niej nie dotarli.

zdjęcie:  mediologia.salon24tv.pl

Dariusz Wiśniewski/Radio Horyzonty

Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep