Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

Czy 11 listopada pobiją się wszyscy ze wszystkimi?

Andrzej Jarmakowski|Friday, August 2, 2013

-->
Rozne
 O tym, że jesień będzie w Polsce burzliwa wróble ćwierkają od dawna. Smaczku sprawie dodaje fakt, że “Solidarność” organizująca wielki marsz przeciwko rządowi Donalda Tuska zyskała konkurenta. Manifestację “Solidarności” będzie chciał przebić ojciec Tadeusz Rydzyk, który 28 września, czyli dwa tygodnie po manifestacji Dudy organizuje własny marsz. Co prawda Telewizja Trwam, otrzymała miejsce na tak zwanym multipleksie, trudno będzie więc mówić o jej gnębieniu, ale spokojnie, powód zawsze się znajdzie. W Chicago w wielu kościołach po Mszy przypominają jak to w okupowanej, zniewolonej Polsce gnębione jest Radio Maryja. 

 Dla Dudy manifestacja Rydzyka to poroblem. Jeżeli jego wypadnie gorzej, będzie miał kłopot z coraz liczniejszą wewnętrzną opozycją, trochę podkręcaną przez PiS. Opozycja uważa, że Duda powinien działać jeszcze bliżej z Jarosławem Kaczyńskim. Najważniejsze wydarzenia rozegrają się jednak kilka dni później.

  Natomiast Jarosław Kaczyński postanowił narodowcom odebrać święto 11 listopada. W ostatnich latach to narodowa chołota, neofaszystowski motłoch zawłaszczył sobie to święto. Jarosław Kaczyński nie znosi jednak konkurencji po prawej stronie, nie chce dopuścić, aby ktoś mógł przebić go radykalizmem głoszonych haseł. Nie chce, aby tzw. Ruch Narodowy stanowił osobną siłę polityczną. Zawsze może odebrać kilka procent głosów. Z tego punktu widzenia jest to działanie politycznie racjonalne, choć oczywiście uważam Jarosława Kaczyńskiego za wielkiego politycznego szkodnika.

  Zaskoczony jestem, że tak zwany Ruch Narodowy w ogóle istnieje. Myliłem się, sądząc, że to już tylko ponura historia, co tu wiele mówić przykry rozdział naszej, polskiej historii.

  Nawet przed wojną Ruch Narodowy, ONR-y oba i inne młodoendeckie organizacje stanowiły jedynie ciekawostkę polityczną. Ich postulaty nigdy nie zdobyły szerszego poparcia, budziły obrzydzenie większości Polaków. Ich krzykliwość, co rusz wszczynane burdy na uniwersytetach i ulicach, powodowały, że ten margines był słyszalny i kłopotliwy, kolokwialnie mówiąc upierdliwy. To właśnie działacze ONR byli pierwszymi wieźniami Berezy Kartuskiej. W Berezie doszło do rozłamu i tak powstały ONR ABC i ONR Falanga. Wspominam o tym dlatego, że także tutaj w Chicago ta intelektualna chołota miała swoich zwolenników. Dowiaduję się, ze dawni działacze Towarzystwa Patriotycznego Grunwald, wywodzącego się jeszcze z PZPR przed 11 listopada zaproszeni zostali do Chicago. Korzystając z gościny miejsowych proboszczów podzielą się swoimi przemyśleniami. Czego domagał się przedwojenny ONR? Pamiętam dobrze, gdyż pisałem o tym ruchu swoją pracę magisterską.

  Działałalność partii politycznych miała zostać zakazana. Dopuszczano istnienie jedynie jednej organizacji politycznej, czyli Organizacji Politycznej Narodu. Do OPN należeć mogli tylko Polacy. Tylko członkowie Organizacji Politycznej Narodu mieli posiadać prawa wyborcze bierne i czynne. Polska miała być państwem katolickim. Tak jak w krajach islamskich obowiazuje prawo szariatu, tak tutaj obowiązywać miały prawa katolickie. Rozwody miały zostać zakazane, jak i stosunki seksualne przed i pozamałżeńskie.

  Członkowie OPN, jako jedyni posiadający prawo pełnienia funkcji w państwie podlegać mieli surowej ocenie. Co zrobić z działaczem narodowym przyłapanym na przedmałżeńskim seksie? Przeważył poglad, że takich ludzi należy karać na przykład pięcioletnim zawieszeniem członkostwa w OPN. W prasie organizacji toczyła się także dyskusja, czy lekarz powinien sprawdzać dziewictwo kandydatki na żonę członka OPN. Ostatecznie zrezygnowano z tego postulatu.

  ONR, podobnie jak komuniści nie znosili kapitalizmu i międzynarodowego kapitału ponoć z kapitalizmem związanego. Dlatego miedzynarodowym, żydowskim kapitalistom należało odebrać na przykład Hutę Pokój, największy zakład w ówczesnej Polsce. Proponowano likwidadaję tego zakładu. ONR i wiele innych narodowych organizacji proponowały rozwój polskiego rzemiosła, odwołując się do ideii korporacjonizmu. Polski rzemieślnik mógłby na przykład wytapiać stal w dymarce w ogródku. W ten sposób powstawać miały miejsca pracy dla prawdziwych Polaków i nasza narodowa, polska stal. W Chinach dymarki propagował MAO, ale mu nie wyszło.

  Nieodłącznym elementem programu ONR był antysemityzm. Żydów okładano kijami na ulicach i na uniwersytetach. Postulowano ich wysiedlenie z Polski na Madagaskar.

  Antysemityzm przerodził się u narodowców w obsesję. Czołowy publicysta ONR Jan Korolec dowodził w komentarzu na łamach dziennika „ABC”, iż rządy Adolfa Hitlera leżą w interesie Polski. Obecnie bowiem międzynarodowa żydowska finansjera zwalcza lidera NSDAP. Po upadku Hitlera „miedzynarodowe żydostwo” będzie popierać Niemcy. Dlatego Hitler, dowodził Korolec, jest gwarantem niepodległości Polski.

  Zwalczano handel międzynarodowy. Polak nie powinien jeść pomarańczy, czy cytryn, o melonach nie wspominając. Postulowano jedzenie jabłek, ewentualnie śliwek, albo agrestu. Propagowano zbieractwo owoców leśnych, jagód i poziomek. Idol narodowców Roman Dmowski napisał cały cykl artykułów pokazujący jak jedzenie cytrusów szkodzi wartościom narodowym. Trzeba przyznać, że nawet komunistom w Polsce nie udało się w pełni zrealizować tego postulatu. W Gdyni ,w Hali Targowej nawet w czasach Gomułki można było kupić banany, a i cytryna do herbaty się trafiła. Narodowcy jednak herbaty nie lubili, postulowali picie naszej, narodowej maślanki. I tu narodowcy obiektywnie przyznać trzeba mieli rację. Maślanka dobra jest na naszego, prawdziwego, narodowego, endeckiego, polskiego kaca.

  Dzisiaj wygoleni kontynuatorzy tego bezmózgowia, 11 listopada chodzą po ulicach, pojawiają się na uniwersytetach, a nawet zjeżdżają do Chicago i opowiadają, że trzeba kupować broń, gdyż może tego i owego trzeba będzie odstrzelić. Za imprezy. Na których występują tutaj w Chicago płaci polski podatnik. Narodowcy obiecują tworzenie lepszego, sprawiedliwego świata. Wybitny niemiecki filozof Carl Jaspers twierdził, że przed II wojną takie rzeczy mogły uchodzić za głupotę. Jednak po doświadczeniach II wojny uznać to należy za zbrodnię. Zgadzam się z tym poglądem.

  Jarosław Kaczyński nie będzie jednak jedynym przeciwnikiem narodowców. 11 listopada w Warszawie obradować będzie szczyt klimatyczny ONZ. Jarosław Kaczyński obrady szczytu ONZ (datę ustalono już 5 lat temu) nazwał wielką, polityczną prowokacją. ONZ ma nad czym obradować. Do tej pory wszystkie szczyty klimatyczne skończyły się fiaskiem. Według najnowszego amerykańskiego raportu Departamentu Energii emisja CO2 do roku 2040 wzrośnie o około 45% do poziomu 54 miliardów ton. Skutecznie zatrujemy więc nasza planetę. Jarosław Kaczyński sprzeciwia się jednak jakimkolwiek limitom emisji CO2 dla Polski. Będzie więc miał powód, aby 11 listopada wspominać nie tylko Piłudskiego albo Dmowskiego.

  Szczytom ONZ towarzyszyły zawsze liczne manifestacje. Przyjeżdżali tak zwani alterglobaliści, wszelkiej maści lewica i wielu szlachetnych ekologów walczących w słusznej sprawie zachowania lasów i bobrów, czy delfinów na przykład. Jak towarzystwo to 11 listopada spotka się z narodowcami to mordobicie gotowe, o ile policja nie utrzyma tego w ryzach. W sumie pobić mogą się wszyscy ze wszystkimi. Normalni z PiS, narodowcy z całą resztą. Policja będzie miała pełne ręce roboty. 11 listopada może więc mieć przebieg emocjonujący, żeby nie powiedzieć wręcz pasjonujący. Kto komu spuści manto? O to jest pytanie. Oddaje ono dobrze poziom polskiej polityki. Patriotyczna Polonia w Chicago chętnie poleciałaby na narodowe uroczystości, Tutaj jednak jestem spokojny. Trafią na 787, więc albo akumulator się zapali, albo przy starcie skrzydło odpadnie, więc na czas nie dolecą. Do Lufthansy albo Air Berlin nie wsiądą. Przecież to oczywiste patriota nie może na narodową uroczystość lecieć przez Berlin. Co to, to nie, niedoczekanie wrednych, niemieckich kapitalistów, którzy nasze narodowe kochane Mazury wykuypują, a i w Sopocie ich pełno. Narodowcy w tych miejscach nie radzą sobie tak dobrze, jak we Wrocławiu, czy w Białymstoku.

  11 listopada w tym roku w Warszawie stworzyć może prawdziwą mieszankę wybuchową. Jedni manifestować będą domagając się niepodległości albo przepędzenia kapitalistów lub prawa do życia dla delfinów i sarenek. No, nie zapominajmy o żółwiach i aligatorach przerabianych na torbki i buty, czy słoniach, też mających problemy.

  Andrzej Jarmakowski   Foto: althistory.wikia.com         

Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep