Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

Rezolucja rady miasta o wstrzymanie deportacji

Skomentuj em | Friday, January 14, 2011
Anonimowo rada miasta Chicago przegłosowała rezolucję, w której odwołuje się do władz federalnych o wstrzymanie niektórych deportacji nielegalnych imigrantów. Do aldermanów dołączyło wielu aktywistów, którzy działają na rzecz reformy immigracyjnej.


Stany walczą z nielegalnymi imigrantami - chcą zabrać prawo do obywatelstwa ich dzieciom

Skomentuj WA - PAP | Wednesday, January 5, 2011
Władze stanu Arizona zamierzają wprowadzić przepisy pozbawiające urodzone w USA dzieci nielegalnych imigrantów automatycznego prawa do obywatelstwa. Śladem Arizony zamierzają podążyć także inne stany. Już teraz jest ich co najmniej 13.

Ustawa "Dream Act" przepadła w Senacie

Skomentuj WA - PAP | Saturday, December 18, 2010
Ustawa "Dream Act", która młodym nielegalnym imigrantom torowałaby drogę do obywatelstwa USA, ostatecznie przepadła w Senacie. Ustawę ponownie zablokowali Republikanie i kilku demokratycznych senatorów. Rozczarowanie wyrazili obrońcy praw imigrantów.

Syn deportowanej immigrantki wrócił na lato do Chicago

Ilość komentarzy: 1 evek | Friday, July 2, 2010
10-letni Saul Arellano, który jest obywatelem USA, spędzi to lato w Chicago. Jego mama - Elvira, została 3 lata temu deportowana do Meksyku. O sprawie Elviry Allerano było głośno w 2007 roku. Kobieta przez kilka miesięcy nie opuszczała jednego z chicagowskich kościołów gdzie schroniła się przed służbami immigracyjnymi.

   

Z nami na emigracji - nasze uzależnienia...

Skomentuj Tatiana Kotasińska | Sunday, September 14, 2008
Muszę zaspokoić ten głód, musze się poddać temu pragnieniu, nie wytrzymam tego lęku,jestem bardziej odprężony jeśli się napije piwa lub zapalę,”- takie myśli oznaczają uzależnienie, które potrzebujemy zaspokoić..

Ameryka musi kontrolować swoje granice

Skomentuj Andrzej T. Jarmakowski | Wednesday, July 16, 2008
Barack Obama i John McCain wygłosili przemówienia podczas konwencji radykalnej organizacji latynoskiej „National Council of La Raza”. Obaj kandydaci powiedzieli to, co zgromadzona publiczność chciała usłyszeć, uciekając od istoty problemu. Nic dziwnego, gdyż o polityce imigracyjnej Ameryki od dawna nie sposób mówić normalnie. Gdyby bowiem zrealizować postulaty „La Razy” Ameryka powinna szeroko otworzyć swoje granice i kwiatami witać każdego kto postanowi nielegalnie przekroczyć Rio Grande. Strażnikom Granicznym zaś należałoby zakazać sprawdzania zawartości plecaków, bo jeszcze znaleźliby dwa kilo kokainy przeszmuglowanej w celu zdobycia środków na rozpoczęcie nowego życia.

USA: Resort bezpieczeństwa krajowego o skutkach budowy zasieków na granicy z Meksykiem

Skomentuj Wednesday, July 16, 2008
Amerykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Krajowego przyznało, że mająca rozpocząć się w przyszłym tygodniu budowa wzmocnionych zasieków na granicy USA z Meksykiem będzie miała negatywne skutki dla środowiska naturalnego, a także utrudni życie farmerom z Teksasu.

Bułgaria bliżej zniesienia wiz do USA

Skomentuj Ewgenia Manołowa, PAP | Wednesday, June 18, 2008
Bułgaria podpisała we wtorek porozumienie z USA, które zbliża ją do zniesienia amerykańskich wiz dla jej obywateli - podało MSZ w Sofii. Jest to takie samo porozumienie, jakie podpisały już Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa oraz Słowacja.

Francja: Nielegalni imigranci manifestowali na Polach Elizejskich

Skomentuj PAP | Friday, June 6, 2008
Około stu nielegalnych imigrantów manifestowało w piątek po południu na Polach Elizejskich w samym centrum Paryża. Domagali się legalizacji pobytu pracowników dwóch sieci restauracyjnych znajdujących się przy słynnej paryskiej alei.

Manifestacja przeciwko odczytowi wspołzałożyciela Minuteman’ów

Skomentuj ATJ | Monday, May 19, 2008
W poniedziałek w St. Vincent DePaul Catholic Church przemawiać ma Chris Simcox – współzałożyciel organizacji Minuteman Civil Defense Corp. – organizacji występującej na rzecz zahamowania nielegalnej imigracji do USA. Minutemani współpracują z władzami w wielu stanach w wyłapywaniu nielegalnych imigrantów, patrolują granice USA z Meksykiem.

Nowy projekt amnestii dla nielegalnych imigrantów

Skomentuj ATJ | Monday, May 19, 2008
Senatorowie Dianne Feinstein z Kalifornii oraz Larry Craig wnieśli kolejny projekt wprowadzenia amnestii przynajmniej dla części nielegalnych imigrantów. Senatorowie nie złożyli jednak projektu amnestii jako odrębnego projektu, jedynie wnieśli poprawkę do ustawy przewidującej uchwalenie środków na dalsze prowadzenie wojny w Iraku.

Zlikwidowano siatkę przemytników imigrantów

Skomentuj ATJ | Friday, May 16, 2008
Policja i agenci Urzędu Imigracyjnego zlikwidowali dwa domy w stanach Arizona i California, gdzie gangi przemytników nielegalnych imigrantów w fatalnych warunkach przetrzymywały ludzi. W jednym domu uwolniono z niewoli przemytników 53 ludzi, w drugim 61.

Zatrzymani Imigranci będą mogli się pomodlić

Skomentuj ATJ | Thursday, May 15, 2008
Stanowa Izba Reprezentantów jednogłośnie przyjęła tekst uchwały, która nakazuje służbie więziennej dopuszczanie księży i innych osób duchownych do zatrzymanych na terenie Illinois nielegalnych imigrantów. Imigranci zatrzymani podczas akcji Urzędu Imigracyjnego na terenie Illinois przebywają zazwyczaj w dwóch stanowych zakładach karnych na terenie powiatów McHenry i Pulaski na południu stanu.

W Nowym Meksyku aresztowano gang przemytników imigrantów

Skomentuj ATJ | Wednesday, May 14, 2008
W stanie Nowy Meksyk agenci FBI aresztowali dziesięciu obywateli Meksyku, którzy tworzyli gang przemytników nielegalnych imigrantów.
| 1 | 2 | 3 |
Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep