Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Home NewsOpinieAmerykaChicagoEkonomiaPoloniaSportImprezyKomunikatyHumorKulturain EnglishRozne Multimedia Galeria

►►► Jesteś na Archiwalnej stronie serwisu Progress for Poland ► Strona Główna

Sprzedany najstarszy dziennik USA

Skomentuj PA | Monday, August 5, 2013
Sprzedany najstarszy dziennik USA
 Najstarszy i słynny amerykański dziennik został sprzedany. Nabywcą gazety "Washington Post" - za ćwierć miliarda dolarów - został Jeff Bezos, założyciel i prezes portalu internetowego Amazon. "Washington Post" powstał w 1877 roku. W 1933 r. dziennik - wówczas bliski bankructwa - wykupił biznesmen Eugene Meyer. Następnie sprzedał tytuł zięciowi Philipowi Grahamowi. Po nim, aż do dzisiejszej transakcji, dziennik był w rękach kolejnych przedstawicieli rodziny Grahamów. Szczycieli się tym, że nigdy nie byli w Białym Domu, zachowali zaś niezależność gazety.

PILNE: Obama o planie tworzenia miejsc pracy

Skomentuj PA | Tuesday, July 30, 2013
PILNE: Obama o planie tworzenia miejsc pracy
 Jak informuje Biały Dom w najbliższy wtorek prezydent Barack Obama ma wygłosić ważne przemówienie dotyczące tworzenia nowych miejsc pracy w USA.Prezyent przemawiać będzie w ośrodku dystrybucyjnym Amazon.com w stanie Tennessee.  

Apple wykorzystuje niewolniczą pracę chińskiej młodzieży

Ilość komentarzy: 1 PA | Sunday, July 28, 2013
Apple wykorzystuje niewolniczą pracę chińskiej młodzieży
 Firma Apple popadła w kolejne bardzo poważne kłopoty. Prestiżowy niemiecki tygodnik “Der Spiegel” dotarł do raportu chińskiej organizacji CLW (China Labor Watch). To nie pierwsze kłpoty Apple związane ze skandalicznymi warunkami pracy w fabrykach tego koncernu. Po cześniejszych raportach o fatalnych warunkach pracy Apple informował, że podjął działania na rzecz poprawy warunków pracy. Okazuje się jednak, że zmian nie ma, warunki pracy w chińskich fabrykach nawet pogorszyły się, co więcej firma ze znaczkiem nadgryzionego jabłka wykorzystuje prawie niewolniczą pracę młodzieży i studentów. Informacje o poprawie warunków pracy były wyssane z palca.  

Mało o ekonomii, sporo krytyki republikanów

Ilość komentarzy: 7 JA | Saturday, July 27, 2013
Mało o ekonomii, sporo krytyki republikanów
 Zgodnie z zapowiedzią prezydent Barack Obama wygłosił kilka przemówień, które według zapowiedzi miały być poświęcone ekonomii. W praktyce okazało się, że o ekonomii było niewiele, zaś wystąpienia w całości poświcone zostały krytyce republikanów i wszystkich innych krytków jego polityki. Przemówienia prezydenta przypominały typowe kampanijne wystąpienia, pełne pupulistycznych obietnic o zbliżającym się zalewie powszechnej szczęśliwości.

Zapomnijcie o taniej benzynie

Skomentuj WA | Friday, July 26, 2013
Zapomnijcie o taniej benzynie
 Adam Siemiski z Departamentu Energii przedstawił podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie prognozę rządu USA w sprawie zużycia energii na świecie do roku 2040. Co prawda prognozy opracowywane z takim wyprzedzeniem nie często się sprawdzają, to jednak w tym przypadku nawet jeżeli rządowa prognoza pokazuje tylko trendy, warto się jej przyjrzeć.    

Polacy urodzonymi socjalistami, Karol Marks byłby dumny

Ilość komentarzy: 7 JA | Tuesday, July 23, 2013
Polacy urodzonymi socjalistami, Karol Marks byłby dumny
 CBOS po raz pierwszy od 1999 roku postanowił sprawdzić jak wyglądają poglądy obywateli na relacje państwo – obywatel. Jakie zdaniem Polaków obowiązki ma państwo, a jakie obywatel? Wnioski z sondażu są dosyć ponure. Polacy, nawet ta teoretycznie lepiej wykształcona młodzież o ekonomii ma pojęcie mizerne. John Kennedy mówiąc, iż nie myśl o tym co Tobie może dać państwo, myśl o tym co ty możesz dać państwu nie miałby szans na prezydenturę w Polsce. 

Pierwsze globalne regulacje w ekonomii?

Skomentuj PA | Monday, July 22, 2013
Pierwsze globalne regulacje w ekonomii?
 Od dawna wiadomo, że coraz bardziej globalna ekonomia potrzebuje globalnych regulacji. Nie wykluczone, że pierwsze uregulowane zostaną sprawy podatkowe. Globalne regulacje zamierza wprowadzić dla swoich członków OECD. OECD to ponad 90% światowej gospodarki. Projekty przyotowane przez OECD omawia „Financial Times”. 

Kontrowersyjna decyzja Donalda Tuska

Ilość komentarzy: 20 JA | Tuesday, July 16, 2013
Kontrowersyjna decyzja Donalda Tuska
 Rząd opowiedział się we wtorek za zawieszeniem progu 50-proc. długu publicznego do PKB. Zmianę taką przewiduje przyjęty przez rząd projek tnowelizacji ustawy o finansach publicznych.  

Największe banki amerykańskie bezpieczniejsze?

Skomentuj PA | Wednesday, July 10, 2013
Największe banki amerykańskie bezpieczniejsze?
 USA zmienią przepisy bankowe, zwiększając wymogi dla 8 największych banków, których ewentualny upadek, czy tarapaty finansowe mogłyby zagrozić światowemu systemowi finansowemu. Największe banki to: Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon i State Street Bank. Nowe przepisy zatwierdziła już FDIC oraz FED.

Stoczniowcy skarżą skarb państwa za spadek wartości akcji

Ilość komentarzy: 4 PA | Tuesday, July 9, 2013
Stoczniowcy skarżą skarb państwa za spadek wartości akcji
 Kuriozalny proces rozpoczął się w Szczecinie.Sąd rozpatrywać będzie dziwny pozew zbiorowy w Polsce. 1600 byłych pracowników Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A. domaga się od Ministra Skarbu Państwa zapłaty należności z tytułu utarty wartości akcji. To jeden z największych i chyba najbardziej dziwacznych pozwów zbiorowych w historii polskiego sądownictwa.

PiS wygrywa w Elblągu

Ilość komentarzy: 10 PA | Monday, July 8, 2013
PiS wygrywa w Elblągu
 Politycy PiS są bardzo szczęśliwi. Ich faworyt Jerzy Wilk wygrał przedterminowe wybory w mieście. Wilk, podobnie jak konkurentka z PO, nie miał żadnego pomysłu na rozwój Elbląga, jednak starcie wyborcze przekształciło się w tym mieście w konfrontację PO i PiS. Kampania wyborcza była więc mało merytoryczna. Ostatecznie minimalnie wgrał PiS. Teraz politycy PiS zapowiadają, że idą po Hannę Gronkiewicz Waltz. Przynajmniej tak twierdził roześmiany od ucha do ucha pisowski pajacyk polityczny Adam Hofman.  

Korporacje w USA na potegę unikają płacenia podatków

Ilość komentarzy: 4 PA | Tuesday, July 2, 2013
Korporacje w USA na potegę unikają płacenia podatków
 Wielkie amerykańskie korporacje jak Microsoft, Apple, firmy naftowe i dziesiątki innych płacą o wiele niższe podatki niż powinny zgodnie z ustawowym progiem podatków dochodowych w USA - ogłosiło w swym raporcie Biuro Rozliczeń Rządu (GAO).Wielkie amerykańskie korporacje jak Microsoft, Apple, firmy naftowe i dziesiątki innych płacą o wiele niższe podatki niż powinny zgodnie z ustawowym progiem podatków dochodowych w USA - ogłosiło w swym raporcie Biuro Rozliczeń Rządu (GAO).

Marcinkiewicz: OFE pograżą Platformę

Ilość komentarzy: 3 Thursday, June 27, 2013
Marcinkiewicz: OFE pograżą Platformę
 Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uwża, ze pomysły Donalda Tuska w sprawie OFE ostatecznie pograżą tą partię.  Były premier uważa także, że wszystkie trzy warianty są kiepskie. Ludzie, którzy oszczędzają w OFE to głównie tworząca się klasa średnia. PO skłóciła ze sobą wszystkich, a teraz jeszcze uderza w swój własny elektorat. Rząd próbuje zniechęcić do OFE przesadzając, nie mówiąc o rzeczywistych przyczynach zmian. Reforma OFE może być kolejnym elementem, który obniży sondaże PO - skomentował były premier. 

Bardzo kontrowersyjne propozycje rządu w sprawie OFE

Skomentuj Andrzej Jarmakowski | Wednesday, June 26, 2013
Bardzo kontrowersyjne propozycje rządu w sprawie OFE
 Giełda w Warszawie odetchnęłą z ulgą, kiedy ogłoszono rzadowe plany wobec OFE, czyli tak zwanego II filara emerytalnego. Rząd nie likwiduje OFE, rząd fundusze postanowił załatwić w białych rękawiczkach. Przyjęte proponowane przez Tuska przypominają węgierską, ekonomiczną porażkę premiera Orbana.  
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Home Redakcja Ogłoszenia Kontakt Galeria Poradnik Emigranta Kultura Sklep